O nás

Vznik SPUPS se datuje na léto 2002, třemi nadšenci z místních regionálních kapel. Obsazení, Roman Pánek – basa zpěv, Radek Červenka – kytara a Zdeněk Valový – bicí.

Vše se začalo v Nové vsi u Mělníka. Po pár zkouškách přichází na post druhé kytary – Jarda Kraus. Na začátku léta 2003 se Roman začíná více věnovat zpěvu a basy se chopí Milan Klindera.

V únoru 2004 odchází Jarda Kraus. Zanedlouho přichází na opuštěný post kytaristy – Milan Šimkovský. Ke konci roku 2005 byla kapela v polorozpadu.

Poté jsme se domluvili, že zkusíme činnost se zapůjčeným bubeníkem z kapely Glock 22 – Richardem Mastejem. Richarda jsme měli zapujčeného až do května 2007, kdy ho vystřídal Patrik Jirchovský. Na jaře 2008 do kapely přichází klávesák Zdeněk Tvrdík a v září téhož roku odchází z bandu Milan Klindera, kterého krátce na to nahrazuje Radek Pachota basová kytara. Později kapelu opouští Zdeněk Tvrdík a nyní SPUPS hrají v sestavě:

  • Roman Pánek – zpěv
  • Radek Červenka – kytary
  • Milan Šimkovský – kytary
  • Radomír Pachota – basa
  • Patrik Jirchovský – bicí

Za dobu naší existence jsme odehráli spousty koncertů. Od vesnických zábav a motorkářských srazů až po festivaly, kluby a bary. Často vystupujeme v pražských klubech KAIN a VAGON s různými kapelami.

Stručná informace o proměně běžné rockové kapely SPUPS do revivalové, dlouhodobě populární kapely KABÁT:

Možná to určitým lidem příjde jako výpočítavost a některým i vtipné, každopádně se nemá cenu obhajovat, či nějak skutečnost vyvracet, i když se většinu názorů, snažíme zavnímat. Během léta 2014 jsme se dostali do období -již poněkolikáté- kdy nám docházela energie a nápady v posunu našeho vlastního projevu. Přehrávání našeho letitého obvyklého setu, nás přestávalo bavit a ve zkušebně se pomalu vytrácela nálada, stejně jako nové nápady. Dá se říct, že nás zachránil nápad, dát kvalitně dohromady vybrané skladby již zmiňované kapely Kabát, které jsme si v minulosti čas od času zahráli. Před lety jsme si totiž s myšlenkou dělat revival pohrávali a tak trošku zkoušeli. V současné době má náš revival-playlist 35 skladeb. Název našeho revivalu, je jasný Hrajeme KABÁT.

Závěrem bychom chtěli zdůraznit, že revival Kabát budeme dělat a děláme se vší úctou k této rockové ikoně, která nás od začátku našeho vzniku, dost ovlivnila.

 

Raduna

Radek Červenka

Cesta do SPUPS: začalo to v pátek, jako správnej fór
Hudební minulost: Velorex, Menueth, Akken, NAD, N.O.T., SPUPS
Oblíbená hudba: od AC/DC až po Dream Theatre

 

Roman Pánek

Cesta do SPUPS: Jsem zakládající člen
Hudební minulost: Dissection, Der Helikopter, Snakes, N.O.T., Barbarela
Oblíbená hudba: Široká škála od vážný hudby až po Testament, ale top jsou Metallica, Def Leppard a Queen

 

Pat

Patrik Jirchovský

Cesta do SPUPS: Dovlekl mě za rukáv Milan Klindera
Hudební minulost: Dětský soubor AKPRDEON, 14 let A JE TO, Zkundysliznícisterna, Projekt X, Stará Parta, Jistá Dávka Muzikanství
Oblíbená hudba: AC/DC, Kiss, Pumpa, Deep Purple

 

Šimy

Milan Šimkovský

Cesta do SPUPS: Přivedl mě Radek Červenka
Hudební minulost: Hodiny u Václava Veselého
oblíbená hudba: Metallica a plno jiných kapel podobného či stejného stylu, ale beru i Wabiho Daňka… fakt!

 

 Kaybaba

Radomír Pachota 

Cesta do SPUPS: Přes kámoše Ladislava Hodovského
Hudební minulost: Eta, Neolit, Akcent, Globus band
Oblíbená hudba: Katapult, Tublatanka, UDO, Accept, Metalinda a mnoho jiných...